Samorozwój

Samorozwój – a co to takiego?

Samorozwój polega na nabywaniu nowych umiejętności. Aby samorozwój mógł przynieść jak największe korzyści, musi zawierać  w sobie trzy elementy:

1

Samoświadomość siebie. Warto wiedzieć jacy, tak naprawdę, jesteśmy.

Sformułowanie „Tak naprawdę” jest tutaj kluczowe gdyż większość z nas jest taka, jakimi inni chcą nas widzieć. Aby znaleźć swoje prawdziwe JA, często wystarczy dobrze przeprowadzony proces coachingowy u coacha do którego mamy zaufanie!

Świadomość swoich potrzeb i pragnień.

Warto dokładnie przemyśleć, czy cele które przed sobą stawiamy pozwolą nam, po ich osiągnięciu, poczuć szczęście i satysfakcje.  Jeśli osiągnięcie celu nie da nam oczekiwanego zadowolenia, to po co wkładać wysiłek w jego osiągnięcie? Nie wiem jak wy, ja mam tylko jedno życie i szkoda mi go marnować na fatamorgany.

2

3

Ciągłość procesu nauki.

Czerpanie wiedzy ze wszystkich dostępnych źródeł i umiejętność jej adaptacji do konkretnych potrzeb. Niestety, często się zdarza, że człowiek posiada potrzebną wiedzę i umiejętności i jednocześnie nie potrafi jej wykorzystać. Wiedza niewykorzystana jest jednak bezużyteczna!

Często spotykam się z opinią że samorozwój to takie nowoczesne fanaberie. Zupełnie tego nie rozumiem. Latamy w kosmos i eksplorujemy inne planety a mamy się nie interesować sobą, własnym umysłem i ciałem?

Jak w powiedzeniu „Najciemniej jest pod latarnią”. Przecież tylko tym się różnimy od zwierząt że mamy wgląd do swoich uczuć i panujemy nad swoimi umysłami.

Samorozwój jest niesamowitą wędrówką w głąb samego siebie. Jest odkrywaniem swojego prawdziwego JA.

Jak w każdej podróży tak i w procesie samorozwojowym warto mieć doświadczonego towarzysza.

Ja sama rozpoczęłam tą wędrówkę wiele lat temu, pod okiem mistrzów. Czerpałam z ich wiedzy i umiejętności, a jako że byli oni dobrymi nauczycielami a ja pojętnym uczniem po kilkunastu spotkaniach mogłam im podziękować za pomoc i samodzielnie ruszyć na poszukiwanie wiedzy i umiejętności.

Takie też wsparcie, oferuję swoim klientom. W trakcie kilku lub kilkunastu spotkań, uczę ich umiejętności czytania siebie i swoich potrzeb, żeby mogli samodzielnie i świadomie podążać swoją indywidualną drogą.